Články

Proč je analýza tak účinná?

Vlasy jsou na rozdíl od krve stabilním ukazatelem. Složení krve je závislé na stravě, denní době a mnoha dalších faktorech, složení vlasů však zůstává stejné. Ve vlasech se usazují i toxické kovy, které rozbor krve neodhalí.
Test vlasů dokáže stanovit i míru stresu a rychlost spalování (na základě rychlosti oxidace buněk), podle níž je možno sestavit dietní plán a vhodné potravinové doplňky.
Analýza také dokáže odhalit nesnášenlivost některých látek, sklony k fyzickým i psychickým nemocím.

jsemnachlazeny

clanek

sponzorzdravi

 

 Výhody pro sportovce.

Sportovcům, kteří jsou pod systematickou a permanentní fyzickou i mentální zátěží, poskytne výsledek analýzy nemalý přínos. Vyšetření stopových prvků umožní zhodnotit metabolismus v různých fázích tělesné zátěže– během tréninku, závodů, letní či zimní přípravy, v průběhu odpočinku - a na základě těchto výsledků je možné upravovat v jednotlivých obdobích stravu a užívání vhodných doplňků stravy tak, aby postupy odpovídali individuálním požadavkům. 

Sportovec má tak mnohem větší šanci z dlouhodobého hlediska podpořit procesy regenerace a následně podávat špičkové výkony. U sportovců kromě rychlosti metabolických pochodů, které v buňkách neustále probíhají a jsou prakticky nejdůležitějším ukazatelem, sledujeme i další významné parametry přímo ovlivňující výsledek sportovní výkonnosti. Patří mezi ně dlouhodobě probíhající metabolismus železa, faktor nesmírně důležitý především u vytrvalostních typů sportů, a celkové svalové napětí. Nervosvalová koordinace je určována poměrem mezi vápníkem a hořčíkem a pokud zjistíme její úroveň, jsme cíleně schopni přizpůsobit stravu a suplementaci tak, aby celý organismus fungoval na optimální úrovni. Pokud je svalové napětí příliš vysoké, hrozí často vznik nepříjemných zranění.